2012 m. rugsėjo 19 d., trečiadienis

Galtonija

Atradau šiemet nuostabų augalą - balsvąją galtoniją (Galtonia candicans). Kiek man žinoma yra ir žalsvoji (Galtonia princeps), bet kol kas turiu tik šią. Vėl gi, rūpestingoji kaimynė pasidalino, bet planuoju įsigyti daugiau.Tai daugiametis svogūninis augalas. Rašo, jog aukštis balsvosios galtonijos apie 100-120 cm, tačiau manoji jau dabar 176 cm (aukštesnė už mane), o žiedynas tik pradėjo žydėti.  Dar stiebsis. Žiedai balti, panašūs į hiacintų, tik retesnio išsidėstymo. Varpelio formos. Bandžiau uostyti - nekvepia, nors minima, kad turėtų.
Lapai tamsiai žali, standūs, platūs.Auginu vazone, bet vienaip ar kitaip reikia rudenį iškasti ir nešti žiemoti į vėsią patalpą. Pavasarį sodinamos į gruntą (turi būti laidus) 10-15 cm gylyje.

Pastebėjimas. Augdamos po vieną ar nedidelėmis grupelėmis, pvz.: po 3-5 vnt. atrodo labai grakščiai ir karališkai. Tiesa, jos tinkamos skynimui, bet savųjų nekirpau :) Lauksiu kol gamta natūraliai privers tai padaryti: galbūt nulauš vėjas, galbūt šalčiai prasidės, juk viena iš dviejų galtonijų net nepradėjusi žydėti...

Mano manymu tai visai nereiklus augalas - niekuo netręšiau, palaistydavau tik kai prisimindavau, t.y. maždaug per savaitę kartą. Labai siūlau šią svogūninių karalienę auginti balkone vazonuose.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą