2012 m. rugsėjo 28 d., penktadienis

Žaliasis Žiogas

Rodos turime dar vieną nuolatinį gyventoją savo sode. Anksčiau jį kiekvieną kartą aptikdavau ant vienos iš rožių, vėliau jis kažkur pradingo, o rudeniop vėl apsireiškė ir, žinoma, tokioje vietoje, kad mes pastebėtumėme :) ant mūsų krėslų pavėsinėje.

Žaliasis žiogas man kažkas neįtikėtino šiais laikais, tolygu dinozaurų iškasenų atradimui, tik skirtumas tas, kad žaliasis žiogas verčia nusišysoti jį pamačius :D


Tai mano vaikų Mato ir Silvijos fotografijos, tai jie sutiko šį padarą, tai jie įamžino išdidų žiogo pasivaikščiojimą nuo sėdimosios krėslo dalies iki atlošo aukščiausios vietos, tarsi sakydamas "ir aš turiu teisę pailsėti" :)

 
 
 

Žaliasis žiogas (lot. Tettigonia viridissima) pasirodo kenkia migliniams augalams, bulvėms, pupoms..., tačiau kaip kenkėjas jis nelabai reikšmingas. Minta amarais ir kitokiais smulkiais vabzdžiais, todėl jis mūsų sode tikrai pageidaujamas. Dar įdomus faktas tas, kad susiporavusios patelės deda kiaušinėlius į žemę, pradūrusios ją savo ilga kiaušdėtimi. Pavasarį iš kiaušinėlių išsirita lervos, kurios minta jaunais ir sultingais augalais.


Foto: Matas ir Silvija D.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą